FOLLOWGREEN

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-23

Μπορείτε να βρείτε το σχολείο ΕΔΩ και αφού δημιουργήσετε το δικό σας προφίλ, μπορείτε να δωρίσετε πόντους επιβράβευσης στο σχολείο σας.

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως ο Σχολικός Μαραθώνιος Ανακύκλωσης θα ξεκινήσει την Τρίτη 18/10 και ο διαγωνισμός θα είναι ενεργός στην πλατφόρμα από το μεσημέρι της ίδιας μέρας.

Η διανομή των κάδων ανακύκλωσης σε όσες σχολικές μονάδες έχουν ελλείψεις από τη περασμένη σχολική χρονιά θα ξεκινήσει  την Τετάρτη 19/10.

Επιπλέον από την Τρίτη 18/10 στις 14:00 θα ενεργοποιηθεί και η δωρεά πόντων στις σχολικές μονάδες οπότε μπορείτε να ενημερώσετε τους γονείς ή/και το σύλλογο γονέων. Υπενθυμίζω πως ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει τον προσωπικό του λογαριασμό στο followgreen.gr/komotini ώστε να δωρίζει μέχρι 100 πόντους ανά μήνα στο σχολείο της επιλογής του.

Σας επισυνάπτω τις τεχνικές οδηγίες της μαθητικής δράσης ανακύκλωσης.

Για οποιαδήποτε απορία είμαι στη διάθεσή σας.

Παναγιώτης Λεβέντης

FOLLOWGREEN