Ο Διευθυντής , Οι Υποδιευθύντριες και οι Εκπαιδευτικοί
της Α΄ Τάξης του 3ου Γυμνασίου Κομοτηνής
προσκαλούν  σε συνάντηση στο σχολείο

την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου και ώρα 18:00

τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄Τάξης

ώστε να ενημερωθούν για την εύρυθμη λειτουργία της Σχολικής Μονάδας, τον εσωτερικό κανονισμό και την αποτελεσματική διεξαγωγή της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Να τονιστεί ό,τι η γνώση της οικογενειακής και  κοινωνικής κατάστασης των μαθητών/τριών είναι πολλαπλά χρήσιμη για τους εκπαιδευτικούς, αφού τους βοηθά να αντιμετωπίσουν με ευαισθησία και λεπτούς χειρισμούς τα ιδιαίτερα θέματα τους. Μη διστάσετε, λοιπόν, να μας ενημερώσετε, ώστε να μπορούμε να βοηθήσουμε (θέματα υγείας, μαθησιακές δυσκολίες, συμπεριφορά κλπ).
Στην συνάντηση θα παραβρεθεί και η Ψυχολόγος κ. Μαρία Γούλα από το «Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας ΠΕ. Ροδόπης, «ΟΡΦΕΑΣ»» και συνεργάτιδα  του σχολείου για πολλά χρόνια.

Στεφανίδης Βασίλειος