«Ταξιδεύοντας στις Ολυμπιάδες» και «Ακολουθώντας την Ολυμπιακή Φλόγα από την Αρχαία Ελλάδα στη Γαλλία»

Με αφόρμηση  το επικείμενο παγκόσμιο γεγονός των Ολυμπιακών αγώνων 2024 στο σχολείο μας υλοποιήθηκαν   τα πολιτιστικά προγράμματα:

1. «Ταξιδεύοντας στις Ολυμπιάδες» με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κ. Μαυράκη Φαίδρα και την κ. Πάρτσια Ζωή. Οι μαθητές/τριες των τμημάτων Γ ‘ και Β ‘ τάξης που συμμετείχαν στο πρόγραμμα συγκέντρωσαν υλικό το οποίο αξιοποιήθηκε για τη δημιουργία βιντεοπαρουσίασης. Στη βιντεοπαρουσίαση αποτυπώνεται   το σύντομο  ταξίδι μας στις Ολυμπιάδες. Μπορείτε να δείτε τη βιντεοπαρουσίαση και να ταξιδέψετε μαζί μας στις Ολυμπιάδες  εδώ
  2. «Ακολουθώντας την Ολυμπιακή Φλόγα από την Αρχαία Ελλάδα στη Γαλλία» με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κ. Μαυρίδου Σουλτάνα και την κ. Σουλιώτη Μεταξία.

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες μας για τη συμμετοχή τους στα προγράμματα για  το ενδιαφέρον που επέδειξαν, για τον χρόνο που διέθεσαν και για την άψογη συνεργασία για τη δημιουργία της βιντεοπαρουσίασης και του ψηφιακού μας βιβλίου. Τους αξίζουν συγχαρητήρια!