Όλη η Θράκη ένας κύκλος

Tην Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023 στην κεντρική πλατεία της πόλης μας, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση «Κομοτηνή, όλη η Θράκη ένας κύκλος» δράση την οποία οργάνωσε το ΔΗΠΕΘΕ Κομοτηνής στο πλαίσιο του προγράμματος Tale of X Cities δίνοντας το μήνυμα ότι «όλοι είμαστε εδώ, όλη η Θράκη ενωμένη μετά το φετινό καλοκαίρι με τις πυρκαγιές» .

Το 3ο Γυμνάσιο, για ακόμη μια χρονιά ήταν παρόν, με ομάδα μαθητών και καθηγητών και με μια εξαιρετική αφίσα που φιλοτέχνησαν μαθήτριες του σχολείου μας υπό την επίβλεψη της Εικαστικού μας κ. Στεργιούλα Ελένης. Oι εκπρόσωποι του Γυμνασίου μας, φορώντας μαύρα ρούχα, σύμφωνα με τις συμβουλές των διοργανωτών, χόρεψαν ζωναράδικο και μαντηλάτο χορό γύρω από την Πλατεία, πιασμένοι χέρι χέρι με όλους τους συμμετέχοντες. Ήταν μια ωραία στιγμή, μια ωραία συνάντηση κι ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή.