Δήλωση αυτοδιαγνωστικών τεστ COVID-19

Εάν έχετε προμηθευτεί αυτοδιαγνωστικό τέστ και είστε:

• εκπαιδευτικός (δημοσίου ή ιδιωτικού σχολείου)
  • μαθητής/τρια

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ κάνετε self test ΚΑΘΕ Κυριακή
    και οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς των μαθητών /τριών
    να δηλώσετε θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα self-test και να εκδώσετε τη δήλωση αποτελέσματος ή την σχολική κάρτα.
    Θα χρειαστείτε τους προσωπικούς σας κωδικούς πρόσβασης στο TAXISnet.
    Την Βεβαίωση ΠΡΕΠΕΙ να προσκομίσετε στο Σχολείο ΚΑΘΕ Δευτέρα πρωϊ για να εισέλθετε στο Σχολείο

Σχολική κάρτα για COVID-19

Εάν είστε γονέας/κηδεμόνας μαθητή ή ενήλικος μαθητής, μπορείτε εδώ να δηλώσετε θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα self-test και να εκδώσετε τη Σχολική κάρτα για COVID-19:

Εάν είστε εκπαιδευτικός (δημοσίου ή ιδιωτικού σχολείου), ανήκετε σε ΑΕΙ, ή ανήκετε σε κάποια άλλη κατηγορία ατόμων που πρέπει να προσκομίσουν δήλωση αποτελέσματος για την πρόσβαση σε σχολική μονάδα ή εκπαιδευτικό ίδρυμα, ή αν δεν ανήκετε σε κάποια από τις άλλες κατηγορίες, μπορείτε εδώ να δηλώσετε θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα self-test και να εκδώσετε τη δήλωση αποτελέσματος:

Περισσότερα στο https://self-testing.gov.gr/

Αφήστε ένα Σχόλιο