Εκδρομή στην Αθήνα 16-19/12/2022

Μια από τις ωραιότερες εκπαιδευτικές εκδρομές του σχολείου μας  πραγματοποιήθηκε πριν τα Χριστούγεννα και συγκεκριμένα από τις 16- 19 Δεκεμβρίου. Συμμετείχαν οι μαθητές της Γ γυμνασίου ,τους οποίους συνόδευσαν οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:

1.Ευαγόρου Άννα

2.Καϊντατζής Κωνσταντίνος

3.Λιμπέρη Αναστασία

4.Τσερκέζη Ευστρατία

5. Μιντιούρης Γεώργιος

Οι επισκέψεις στη Βουλή των Ελλήνων και στην Ακρόπολη ήταν τα κεντρικά θέματα αυτής της εκδρομής ανάμεσα σε πολλές άλλες δραστηριότητες που πλούτισαν τις εμπειρίες και τις γνώσεις των μαθητών του σχολείου μας μέσα από μια ευχάριστη βιωματική διαδικασία.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε αρχικά ,τον Διευθυντή του σχολείου μας ,για τη συμπαράσταση και στη συνέχεια τους γονείς των παιδιών, που μας εμπιστεύτηκαν . Τέλος , ένα μεγάλο ευχαριστώ αξίζει στους μαθητές μας, οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί .

Ας  αποτελέσει και αυτή η εκδρομή ένα ερέθισμα για τις επόμενες…..

Περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο (link).